Využijte bezkontaktní ON-LINE pronájem bytů!Chci vědět víc

Ceny podnájmů: inzerát vs realita

3. 6. 2019
Pokud sháníte podnájem, může vás nemile překvapit cena, kterou spatříte v inzerátu. Bohužel první „vystřelené“ ceny se mohou výrazně lišit, od těch reálných, za který je byt následně pronajímán.

Dle dat společnosti Garantovanynajem.cz byl v roce 2017 rozdíl mezi první nastřelenou cenou a reálnou pronajímanou dokonce 6,95 %.

Bohužel inzertní ceny mnohdy nejsou reálné a sami majitelé bytů či zástupci realitních kancelářích stanoví často cenu, která zcela převyšuje dostupnou nabídku na trhu. Důvod je prostý, chtějí vydělat více peněz, což ve výsledku však znamená, že nabízený byt je vyvěšen na inzertních sítích klidně i několik týdnů až měsíců, protože o něj za požadovanou cenu nájemci nemají zájem. Vlastníci nemovitostí či realitní makléři tak musí na tuto skutečnost reagovat a požadované ceny nájmů se pak mění velmi rychle, mnohdy i během 2 týdnů.

Dle slov Tomáše Suchomela, ředitele společnosti Garantovanynajem.cz, se odbornost a zkušenost realitní kanceláře pozná právě podle toho, jak dokáže stanovit prvotní inzertní cenu nemovitosti. Garantovanynajem.cz například pronajímá velké portfolio bytů, díky čemuž má zkušenosti potřebné k stanovení adekvátní ceny nájmu. Nicméně výslednou cenu ovlivňuje lokalita, vybavenost a případný luxus a exkluzivita daného ubytování.

 

Průměrné ceny bytů v Jihomoravském kraji

V současné době je průměrná cena bytu 1+kk 9,5 tisíc Kč, za byt 2+kk pak 12 000 Kč, 3+kk 15 000 Kč a k uvedeným cenám je ještě potřeba připočítat cenu za energie. Nicméně výslednou cenu ovlivňuje lokalita, vybavenost a případný luxus a exkluzivita daného ubytování.