Využijte bezkontaktní ON-LINE pronájem bytů!Chci vědět víc

Jaký byt vám opravdu vydělá?

3. 6. 2019
Ceny bytů neustále rostou, což nepříznivě ovlivňuje váš budoucí výnos z investičního bytu. Prostor pro rychlé zhodnocení, tedy rychlý prodej se ziskem, se snižuje. Tudíž je velmi důležité, aby byt přinášel pravidelný příjem. Což znamená nejprve byt dobře vybrat a poté jej dobře pronajmout.
Jaký byt vám opravdu vydělá?

Komu byt pronajmu

První zásadní otázka. Nejstabilnější skupinou podnájemníků jsou rodiny s dětmi. Poblíž potřebují mít školu, školku, dětské hřiště, MHD a obchod s potravinami. Zajímavou skupinou jsou také singles či mladé páry rozjíždějící kariéru, kteří chtějí mít blízko do centra či do posilovny. Pronájem bytu u této skupiny nemusí trvat dlouho, ale protože tráví hodně času „venku“, byt může zůstat téměř netknutý.

Dobrá lokalita

Rodinu s dětmi bude zajímat 3+kk, nejlépe na okraji měst v hezkých čtvrtích. Mladé páry spíše 1+kk a 2+kk, který se bude také jednou lépe prodávat. Obecně však byt v žádané lokalitě s dobrou dostupností a občanskou vybaveností zajistí větší počet zájemců, díky čemuž roste cena a možnost výběru vhodného obyvatele.

Cena odpovídá výnosu

Nezáleží na ceně nemovitosti, ale především na tom, kolik peněz dostanete zpět z každého investovaného milionu. Nejlepší výnos je ten nejvyšší, kalkulujte však tak, aby roční hrubý výnos z nájmu byl okolo 4 %.

Nízké náklady a fixní poplatky

Čím nižší náklady na bydlení jsou v investičním bytě, tím vyšší může být nájem. Čím nižší fond oprav, poplatek za správu či jiné fixní pojištění, tím více vám zbude z hrubého výnosu.

Perfektní technický stav

Pokud je investiční byt nový, nebo po kompletní rekonstrukci, vyhnete se dodatečným nákladům, které výnos z nájmu značně snižují. Dbejte také na to, aby vybavení bytu bylo co nejvíce nadčasové a pokud možno odolné. 

Zvažujete koupi investičního bytu? Rádi vám s výběrem poradíme.

Domluvit schůzku