Využijte bezkontaktní ON-LINE pronájem bytů!Chci vědět víc

Napsali o nás: Nájemník, který spolehlivě platí celých 10 let

18. 6. 2019
Garantovanynajem.cz představuje nejspolehlivějšího nájemníka, který vždy platí včas a pečlivě se stará o byt. Tato brněnská společnost působí na (ne)realitním trhu od roku 2007 a soustavně pracuje na jeho zlepšování. Proto také jako první přišla se službou Váš nájemník.

Co můžeme očekávat od služby Garantovaný nájem?

Tomáš: Název služby napovídá, že si byt nebo bytový dům pronajmeme my, Váš nájemník. Do bytu pak najdeme spolehlivého podnájemníka, kterého prověříme a pravidelně kontrolujeme.
A hlavní výhody? Jsme dlouhodobý nájemník (2–10 let dle smlouvy) a platíme vždy včas. Majitel po nás nikdy nemusí malovat a už vůbec ne mít strach z poškození. Toto vše zařídíme a hlídáme za něj. Službu nabízíme majitelům jednotlivých bytů i celých bytových domů.

Viktor: Byty kontrolujeme po půl roce a příjem chodí přímo od nás. Pokud náš nájemník neplatí nebo byt není obsazený, je to náš problém a musíme nájem uhradit sami. Jako první tak zavádíme kompletní zodpovědnost společnosti za pronájem bytu a za řádné dlouhodobé hrazení nájemného majiteli, navíc bez ohledu na obsazenost bytu. Tím se snažíme plnit naše firemní poslání – měnit realitní trh a tvořit poctivé realitní prostředí.

 

Jak vznikla služba Garantovaný nájem?

Tomáš: Abych řekl pravdu, byla to náhoda. Jeden vlastník novostavby bytového domu chtěl v tomto domě pronajímat byty. Ale obával se správy domu, vyúčtování, výměn nájemníků, hlídání domu – zkrátka povinností spojených s pronájmem. Proto se nás zeptal, jestli si nechceme celý dům pronajmout. A my souhlasili.

Viktor: Přesně tak. Měli jsme si budovu pronajmout na 10 let s tím, že v ní vytvoříme byty pro seniory s podporou péče a nepřetržitou službou v případě potřeby. Bohužel se nám kvůli legislativě nepodařilo tento záměr realizovat. Nechtěli jsme ale zrušit dané slovo, proto jsme si za dohodnutých podmínek budovu pronajali a přesunuli jsme do ní celou svou firmu. Abychom nemuseli doplácet na nájemném, potřebovali jsme zbylých 21 bytů rychle obsadit spolehlivými nájemníky. To se nám díky osmiletým zkušenostem podařilo během necelých 3 měsíců. Asi po roce bezproblémového fungování jsme zjistili, že nám tento způsob pronájmu velmi vyhovuje. Nemusíme s majitelem řešit jednotlivé uvolňování bytů, malování, údržbu, předávání a podobné záležitosti – díky tomu se nám daří byty vždy rychle a snadno obsadit a všechny podnájemníky dokonale známe.

Tomáš: Při návrhu služby nám pomohlo také to, že jsme dříve kupovali investiční byt k následnému pronájmu, takže jsme sami čelili obavám, které z toho plynou: Budeme schopni z peněz od nájemníka dlouhodobě platit hypotéku? Co když nájemník nečekaně odejde? Neponičí nám byt tak, že budeme muset investovat spoustu peněz do jeho opravy? Proto jsme chtěli vytvořit dokonalého nájemníka, který bude tyto největší obavy pronajímatelů překonávat a ručit za bezproblémový průběh.

 

Můžete nějak zaručit, že splníte, co slibujete – tedy dlouhodobý pravidelný příjem a kontroly bytu?

Viktor: Všechny podmínky máme samozřejmě sepsané v nájemní smlouvě, předávacím protokolu a dalších dokumentech. Vždy na míru klientovi tak, aby byla pokryta všechna rizika. Zpravidla se stává, že majitelé bytů mají speciální požadavky, jako jsou jistoty (kauce), požadavky na nájemníky, zacházení s majetkem atd., tohle všechno tedy zahrneme do smlouvy.

 

Zajímá Vás, jak pronajímají profesionálové? Přečtěte si více v našem článku Jak pronajímají byt profesionálové.

zdroj: SmartNetwork