Zjistěte, co všechno do výše nájemného započítat

Jak na to? Začněte průzkumem trhu realit a spočítejte si reálný zisk z pronájmu vašeho bytu. Od tržního nájemného je třeba odečíst náklady na prodlevy s platbou nájemného, výmalbu či poškozený interiér. A na kolik si vlastně ceníte vlastního času?

Srovnání nájemného

Pro jednodušší srovnání výpočtu nájemného bytů v Praze, Brně a Ostravě jsme vybrali byty z portfolia služby Garantovaný nájem s podobnými dispozicemi a vybavením:
 
  • Pro stanovení tržního nájemného jsme použili CeMap. Dlouhodobě jsme také sledovali ceny na sreality.cz. I vám to vřele doporučujeme.
  • U reálného zisku z pronájmu vycházíme z podmínek, kdy za posledních 5 let byt obývali 3 nájemníci, majitel dvakrát vymaloval, na kontroly jezdil jednou za půl roku, dvakrát nedostal zaplacené nájemné a náklady na poškození bytu obvykle odpovídají 5,2 % z ročního tržního nájemného. 
  • Garantovaný nájem počítáme vždy na dobu 5 let, v čistém a nepoškozeném bytě s bíle vymalovanými zdmi. 

Byt 3+kk v Praze

Jeseniova 18, Žižkov
Slunný byt je dispozičně řešený jako 3+kk, takže můžete počítat s dvěma neprůchozími ložnicemi, prostornou koupelnou, samostatnou toaletou, šatnou a obývacím pokojem s kuchyňským koutem, který je hlavní dominantou bytu. Těšit se můžete na spoustu úložného prostoru a kompletní vybavení, které je součástí bytu. Stačí se jen nastěhovat.   
Nabízíme možnost pronájmu garážového stání. 
 
Výhled do přilehlého parku a zeleně zaujme na první pohled. V místě tak najdete prostor pro trávení volného času i veškerou potřebnou infrastrukturu včetně dobré časové dostupnosti na Florenc, zastávka metra Želivského, Palladium a pod.
více o bytu
Tržní nájem/měsíc
23 500 Kč
Reálný zisk z pronájmu/měsíc
18 585 Kč
Garantovaný nájem/měsíc
20 000 Kč

Byt 3+kk v Brně

Palackého třída, Královo Pole
Jedná se o moderní 3+kk, které vám nabízí dva samostatné pokoje, stylový kuchyňský kout, v koupelně vanu a dvě umyvadla, samostatnou toaletu, prostornou šatnu, a dva vstupy na prostornou terasu ve tvaru “L” přístupnou z obývacího pokoje i z ložnice.  Troufneme si říct, že klid v bytě i přes rušnou ulici, ze které se vstupuje, vás nadchne. Celkové provedení bytu je velmi kvalitní a precizní.  
Nabízíme možnost pronájmu garážového stání. 
více o bytu
Tržní nájem/měsíc
18 300 Kč
Reálný zisk z pronájmu/měsíc
14 666 Kč
Garantovaný nájem/měsíc
15 000 Kč

Byt 2+kk v Ostravě

Ulice 28. října 98, Moravská Ostrava
Zařízený byt se nachází ve čtvrtém patře bytového domu po kompletní zdařilé rekonstrukci. Kuchyň je vybavena linkou s horkovzdušnou troubou a elektrickým vařičem, myčkou, lednicí, jídelním stolem a židlemi. V ložnici/obývacím pokoji je ve standardu vestavěná skříň, postel a TV stolek. V koupelně pračka a na chodbě věšáková stěna s botníkem. 
 
Dům leží v těsné blízkosti dopravního uzlu Náměstí republiky, takže máte výbornou dostupnost do OC Nová Karolína, IT centra TIETO a historického centra Ostravy. Dům má velmi pěkný výhled na industriální památku Vítkovice. 
více o bytu
Tržní nájem/měsíc
8 500 Kč
Reálný zisk z pronájmu/měsíc
6 550 Kč
Garantovaný nájem/měsíc
7 500 Kč

Jak na zjištění nejlepšího nájmu

1

Ověřte si cenu tržního nájemného ve vaší lokalitě


Doporučujeme použít veřejně dostupnou cenovou mapu a realitní servery.

CeMap
Sreality
2

Vypočítejte si výši reálného zisku z nájemného


Použijte naši kalkulačku a zjistěte, co vše je třeba do výše nájemného započítat.

Kalkulačka zisku
3

Poznejte výhody Garantovaného nájmu


Platíme ihned a pravidelně. Seženeme slušné podnájemníky a postaráme se o byt i sousedy.

Více o Garantovaném nájmu

Chcete mít každý měsíc Garantovaný nájem?

Napište nám. Odpovíme do 1 pracovního dne.
 
Nebo nám rovnou zavolejte.
Od pondělí do pátku 9–17 hod. jsme vám k dispozici na čísle
773 070 441
Vaše osobní údaje budou zpracovány podle pravidel o ochraně osobních údajů.